Questo sito usa i cookie per migliorare la tua esperienza di navigazione. Continuando a navigare su questo sito acconsenti a usare i nostri cookie. Ottieni maggiori informazioni Ignora
Stai usando un browser non supportato. Alcune caratteristiche potrebbero non funzionare correttamente. Per favore controlla il nostro elenco di browser supportati per una migliore esperienza. Ignora

Neverwinter

Blog Developera: Zalane Wybrzeże i Reclamation Rock

Di Fero | ven 06 feb 2015 10:01:00 PST

Witajcie poszukiwacze przygód!

Czy zauważyliście pojawienie się Zalanego Wybrzeża oraz lokacji Reclamation Rock na serwerze testowym Neverwinter Preview? Strefy te trafią do Neverwinter wraz z modułem 6: Elemental Evil. Dzięki życzliwości naszych deweloperów, możemy poznać historię tych miejsc, więc usiądźcie wygodnie i posłuchajcie jej razem z nami!

Najpierw posłuchajmy o tym jak Zalane Wybrzeże trafiło do Neverwinter, o czym opowie nam twórca zawartości Scott Crawford!

Zalane Wybrzeże:

Po pokonaniu Bandytów Blackdaggera, handel na trakcie powrócił do życia. Łowcy ze Szmaragdowej Enklawy zapewniali bezpieczeństwo kupcom i podróżnikom, walcząc jednocześnie ze wszystkim, co próbowało zamieszkać w Ruinach Blackdaggera. W międzyczasie, kontyngent krasnoludzkich górników przybył by rozpocząć pracę w opuszczonych kopalniach znajdujących się w tym regionie, a Lord Neverember przydzielił mały oddział Strażników z Neverwinter do obrony latarni morskich na plaży Wybrzeża Kruczego Klifu, by te nie wpadły znów w ręce piratów i innych szkodników. Strażnicy, ku ich wielkiemu zaskoczeniu, napotkali na ozdobną wieżę zbudowaną na wybrzeżu. Wieża, zwana Fontanną Uciech, zamieszkana była przez wyznawców Lliiry, bogini radości, którzy każdemu przybyłemu doń podróżnikowi zapewniali relaks i pachnące kąpiele. Nie widząc w tym żadnego zagrożenia, strażnicy powrócili do swoich obowiązków.

Ten względny spokój jednak został zniszczony przez potężną falę pływową, która uderzyła w Wybrzeże Kruczego Klifu, niszcząc przy tym latarnie morskie i anihilując stacjonujących tam strażników z Neverwinter. W następstwie tej katastrofy hordy morskich kreatur zaatakowały ląd, spychając siły Szmaragdowej Enklawy i wypędzając krasnoludów z kopalni. Prowadzona przez ohydne morskie wiedźmy, armia wodnych trolli i jaszczuroludzi przebiła się do Twierdzy Blackdaggera, co jest wystarczającym dowodem na to, że jest to o wiele większe zagrożenie niż niegdyś panujący tu bandyci. Nie minęło dużo czasu, gdy zwiadowcy Harfiarzy i Szmaragdowej Enklawy zaczęli donosić o obecności kultystów, którzy swobodnie poruszali się pośród wszystkich tych morskich potworów. Ta zbieranina żeglarzy, piratów i łotrzyków oddanych Żywiołaczej Księżniczce, Olhydrze, okazała się być przyczyną tej morskiej inwazji. To pewne, że ta potężna fala nie była losową klęską żywiołową i jeśli kult ten posiada dostęp do tak niszczycielskich mocy to musi zostać pokonany zanim znów będzie mógł jej użyć.

Poszukiwacze przygód, którzy powrócą do Ruin Blackdaggera – zwanych teraz „Zalanym Wybrzeżem” w związku z zaistniałą katastrofą – staną do walki ramię w ramię z łowcami i druidami ze Szmaragdowej Enklawy. Dodatkowo, czeka też na nich stary sojusznik: Harfiarz Xalliana. Powstanie także nowy sojusz, z Alu'Tel'Quessir – legendarnymi Morskimi elfami, które chcą zemścić się na Kulcie Miażdżącej Fali. Należy jednak zachować ostrożność, bo wodni człekopodobni, żywiołaki wody i gigantyczne morskie kreatury tylko czekają na okazję do walki na Zalanym Wybrzeżu.

Scott Crawford, Staff Content Designer

Teraz stery przejmie kolejny twórca zawartości, Brian Gilmore, który opowie nam o procesie tworzenia i fabule związanej z Reclamation Rock!

Reclamation Rock:

Gdy postanowiliśmy powrócić do Ostoi Helma, w pierwszej kolejności należało pomyśleć o tym, co stało się z tym miejscem po tym, jak Ashmadai zostali pokonani. Kolejnym czynnikiem było to, jak historia modułu Elemental Evil może wpłynąć na tą znaną już przez graczy lokację. Po pierwsze, pewnikiem było, że mieszkańcy Ostoi Helma od czasów wojny zajęli się odbudową swojego miasta. Chcieliśmy uwydatnić i pokazać ich pracę, co zaowocowało wieloma wizualnymi zmianami dla tej strefy. Wyniszczone wojną pole bitwy zostało oczyszczone z gruzów i dodaliśmy pomnik ku pamięci tych, którzy oddali życie w obronie miasta. Sama Ostoja Helma wypełniona jest oznakami rekonstrukcji, a katedra służy teraz, jako hala obrad rady miasta. Apokaliptyczna burza, która niegdyś pokrywała to miasto zniknęła, a zamiast niej pojawiła się piękny, mglisty świt. Nad miastem widać także nową budowlę, twierdzę kultu zwaną Reclamation Rock.

W każdej ze stref Elemental Evil, centralnym punktem mocy kultu jest wieża związana z danym żywiołem. Tutaj, ów żywiołową świątynią jest twierdza zwana Reclamation Rock. Kult zdołał wejść do miasta pod przykrywką firmy najemniczej Czarna Ziemia, jednak nie minęło dużo czasu, jak mieszkańcy Ostoi Helma zostali przez nich zaatakowani. By ostatecznie zaznaczyć swoje panowanie nad miastem, kult w ciągu jednej nocy wzniósł potężną, nasyconą energią żywiołów wieżę w samym środku miasta. Wieża ta znajduje się dokładnie tam, gdy niegdyś walczono z Ashmadai, co ma jeszcze bardziej wpłynąć na morale i znieważyć mieszkańców miasta. Kultyści patrolują ulice Ostoi Helma i przejęli okoliczne lasy. To od graczy zależy, czy uda im się pokonać te mroczne siły, w tym armię żołnierzy, żywiołaków i klasyczne potwory D&D takie jak gorgony, slaadi i potworne bulette.

Oprócz inwazji żywiołowego kultu, w Reclamation Rock dzieje się dużo więcej. Gracze będą mogli napotkać na wiele postaci, poznanych w trakcie walki z Ashmadai. Od Kapitana Dunfielda, który wrócił z emerytury by koordynować walkę z kultem, po czarodzieja Nottina, który zajmuje się teraz ostatnimi ofiarami Czarospaczenia. Jest też oczywiście Brat Satarin, ostatni żyjący kapłan dawno zapomnianego boga Helma. Ten stary krasnolud zaczął niedawno otrzymywać wizje od swojego boga, które przepowiadają powrót Helma na nasz świat. Oczywiście, wszystko to zależy od tego, czy poszukiwaczom przygód uda się powstrzymać Kult Czarnej Ziemi i uratować miasto od niebezpieczeństwa czyhającego w Reclamation Rock!

- Brian Gilmore, Staff Content Designer

 

Modul-6, elemental-evil, neverwinter, nw-news, nw-launcher,

Più recenti Altro

Due pacchetti a tempo limitato sono disponibili nel Mercato Zen per tutti I giocatori! Pacchetto Raffinazione e interdizione coalescente Pacchetto da 3 interdizioni coalescenti Inoltre, gli av...
Leggi altro
È il momento migliore per raffinare!
Leggi altro
Patch Notes: NW.115.20191025a.27
Leggi altro

hover media query supported